اخبار امنیت

برنامه کاربردی بروزرسانی سامسونگ(مرکز ماهر هشدار داد)

۲۴ تیر ۱۳۹۸

برنامه کاربردی بروزرسانی سامسونگ

مرکز ماهر هشدار داد!

یک برنامه تقلبی دیگر در فروشگاه معتبر گوگل پلی. برنامه‌ای کاربردی که تا کنون توسط ده میلیون کاربر در سراسر دنیا دریافت شده است. به تازگی مرکز ماهر نیز طی اعلامیه‌ای در ارتباط با این برنامه کاربردی به کاربران ایرانی هشدار داد. طبق گفته مرکز ماهر این برنامه توسط بیش از سی هزار کاربر ایرانی دریافت شده است. نام این برنامه کاربردی Updates-for-Samsung می‌باشد. این برنامه کاربردی اندرویدی در چندین فروشگاه برنامه کاربردی نیز منتشر شده است. انتخاب نام مناسب را می‌توان نقطه قوت این برنامه کاربردی تقلب دانست. نامی که بسیاری از کاربران را به این اشتباه می‌اندازد که این برنامه کاربردی توسط شرکت سامسونگ توسعه یافته است. دیگر آنکه این برنامه کاربردی در اولین صفحه خود یک بلاگ با آدرس update[.]com را رند می‌نماید که در آن اخبار و راهنماهای مختلفی در ارتباط با اندورید وجود دارد.

نحوه عملکرد

در ارتباط با نحوه کار این برنامه کاربردی بایستی بگوییم برای دریافت بروزرسانی‌های فریم ورک مدنظر کاربر این برنامه عضویت یک ساله‌ای با قیمت ۳۴٫۹۹ دلار را پیشنهاد می‌دهد و اگر کاربر بخواهد پرداخت را انجام دهد او را به جای صفحه رسمی گوگل پلی به API نقطه پایانی update[.]com بر روی HTTPS هدایت می‌نماید تا اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد نماید پس این برنامه کاربردی علاوه بر دریافت پول برای خدماتی تقلبی به اطلاعات کارت اعتباری قربانی نیز دست می‌یابد و همان طور که گفتیم تنها با انتخاب یک نام مناسب موفق به گمراه کردن ده میلیون کاربر در سراسر دنیا شده است. این برنامه کاربردی برای دانلود هر دو گزینه رایگان و غیر رایگان را به کاربر پیشنهاد می‌دهد. اما در حالت رایگان نرخ دانلود بر روی ۵۶ کیلوبایت محدود شده و ممکن است برای دانلود یک فریم ور ۴ ساعت زمان لازم باشد. این موضوع نیز قربانیان را به سمت اشتراک غیر رایگان و پرداخت هزینه سوق می‌دهد. کار هوشمندانه دیگری که مهاجمان در نظر گرفته‌اند timeout و شکست خوردن روند دانلود است که در آخر کاربر را مجبور به پرداخت هزینه اشتراک می‌نماید. همچنین این برنامه کاربردی مدعی قفل گشایی سیم کارت برای هر اپراتوری نیز هست. قیمت‌های پایه نیز از ۱۹٫۹۹ دلار آغاز می‌شود.

سخن آخر

اگر از کاربران سامسونگ هستید به شما توصیه می‌نماییم به جای استفاده از برنامه کاربردی از طریق تنظیمات گوشیتان اقدام به دریافت و بروزرسانی فریم ور نمایید. به تنظیمات گوشیتان بروید و این مسیر را دنبال نمایید: “About phone” -> “Software Update”. در این صورت بروزرسانی‌هایی که شرکت سامسونگ ارائه کرده است استفاده خواهید کرد و هیچ نیازی به دانلود برنامه کاربردی از گول پلی، کافه بازار و غیره نخواهید داشت.

آرمان داده پویان ارائه دهنده خدمات تست نفوذ برنامه‌های کاربردی

برای مشاوره و کسب اطلاعات در ارتباط با خدمات ما

با کارشناسان ما تماس بگیرید

تعداد بازدید: 245


تازه ترین ها