تامین تجهیزات و نرم‌افزارها

خانه تامین تجهیزات و نرم‌افزارها امنیت شبکه و برنامه‌های وب بنیان

امنیت شبکه و برنامه‌های وب بنیان با آرمان داده پویان

اگر سازمانی نسبت به تامین امنیت وب و برنامه‌های وب بنیان بی‌توجه باشد، خود را در معرض آسیب‌پذیری و حمله‌های موفق هکرها و در نتیجه خسارت‌های جبران ناپذیر قرار داده است. در راستای برقراری امنیت در سطح بالا و کاهش سطح آسیب‌پذیری سازمان و استفاده از محصولاتی مانند پویشگرهای آسیب‌پذیری وب و دیواره‌های آتش وب بنیان (WAF) پیشنهاد می‌شود. با استفاد از این محصولات در کمترین زمان ممکن آسیب‌پذیری‌های موجود را کشف و برطرف خواهید کرد. همچنین محصولی مانند فورتی وب سازمانتان را در برابر انواع حملات وب بنیان از قبیل تزریق SQL و یا XSS محافظت خواهد کرد و علاوه بر این امکانات بی‌شماری در اختیارتان قرار خواهد داد.

تامین امنیت شبکه و زیرساخت‌ها نیز تا میزان زیادی مبتنی بر استفاده درست از راهکارها و محصولات ارائه شده در این زمینه است. محصولاتی همچون فایروال‌ها که در لبه شبکه قرار گرفته و از نفوذ مهاجمان به داخل شبکه جلوگیری می‌کند و پویشگرهای آسیب‌پذیری که به کشف نقاط آسیب‌پذیر سازمان می‌پردازند کمک شایانی به تامین امنیت سازمان‌ها در سطح قابل قبولی می‌کنند.

فورتی وب و شناسایی و خنثی کردن حملات امنیتی وب‌بنیان

بخش مهمی از نیازهای یک سازمان محافظت از برنامه‌های کاربردی و وب‌سایتش در برابر نفوذگران است. بهترین راهکاری که امروزه برای این موضوع ارائه‌شده، استفاده از فایروال برنامه‌های کاربردی تحت وب (WAF) است. این فایروال با ایجاد یک لایه امنیتی و کنترلی بین وب سرورهای شبکه و دنیای خارج از سازمان، از سرورهای وب در برابر حملات مخرب محافظت می‌کند. فورتی وب محصول شرکت فورتیگیت، یک WAF قدرتمند است که تامین امنیت یکپارچه را برای سازمان‌ها امکان‌پذیر می‌کند. این محصول مقرون‌به‌صرفه بوده و امکانات بی‌شماری را در اختیار مدیران قرار می‌دهد؛ بنابراین اگر به یک محصول مقرون‌به‌صرفه و قابل‌اعتماد برای تامین امنیت برنامه‌های وب بنیانتان هستید، این محصول کمپانی فورتی نت بهترین گزینه است.

تامین امنیت سازمان با استفاده از پویشگر قدرتمند Acunetix

بسیاری از سازمان‌ها تنها به فکر پیاده‌سازی راهکاری مختلف برای محافظت از سازمانشان در برابر حملات امنیتی هستند. درصورتی‌که پیاده‌سازی راهکارهای امنیتی به‌تنهایی نمی‌تواند تامین امنیت سازمان‌ها را تضمین کند؛ زیرا مدیران تنها با پیاده‌سازی راهکار نمی‌توانند از کارکرد مناسب آن اطمینان حاصل کنند. برای اینکه بتوانید از پیاده‌سازی درست راهکار امنیتی اطمینان حاصل کنید، نیاز به یک پویشگر مناسب دارید. محصولی که از استانداردهای امنیتی مهمی مانند TOP 10 OWASP پشتیبانی کند.

پویشگر قدرتمند Acunetix از استانداردها و آیین‌نامه‌های معتبر امنیتی پشتیبانی می‌کند. این پویشگر پرمخاطره‌ترین حملات امنیتی تحت وب را شناسایی می‌کند، توانایی پویش پورت‌ها و امنیت برنامه‌های در حال اجرا را دارد، نوع وب سرور و زبان استفاده‌شده را شناسایی می‌کند و قابلیت زمان‌بندی برای اجرای پویش‌های دوره‌ای را دارد. سازمان‌ها با کمک این محصول امنیتی کارآمد می‌توانند آسیب‌پذیری‌های متوجه سازمانشان را به بهترین نحو تشخیص داده و مدیریت کنند. شرکت‌هایی که از برنامه‌های وب بنیان استفاده می‌کنند و داده‌های حساس دارند، مانند موسسه‌های مالی و اعتباری یا بانک‌ها، حتما به محصولی مانند پویشگر قدرتمند Acunetix نیاز دارند تا بتوانند امنیت داده‌هایشان را تامین کنند.

بهینه‌سازی و تامین امنیت برنامه‌های کاربردی با F5 BIG-IP

در جهان رو به پیشرفت امروزی، برنامه‌های کاربردی نقش پررنگی در پیشبرد اهداف تجاری و موفقیت سازمان‌ها ایفا می‌کنند. البته تنها استفاده از برنامه‌های کاربردی نمی‌تواند سازمان‌ها را به سمت قله‌های موفقیت هدایت کند؛ زیرا بدون تامین امنیت این برنامه‌ها، سازمان‌ها نمی‌توانند دستاوردی که مد نظرشان بوده را از برنامه ارائه‌شده دریافت کنند.

برای اینکه از ضرر و زیان‌های ناشی از تامین امنیت برنامه‌های کاربردی پیشگیری کنید، به یک محصول کارآمد نیاز دارید. F5 با وجود ارائه دید جامع و راهکارهای گسترده در این زمینه، امنیت برنامه‌های کاربردی را تامین می‌کند. همچنین استفاده از این محصول منجر به افزایش بازدهی و سرعت برنامه‌های کاربردی، مدیریت ترافیک این برنامه‌ها و افزایش امنیت آن‌ها می‌شود.

پیاده‌سازی سیاست‌های امنیتی بهینه با فورتی گیت

تنها برنامه‌های وب بنیان با مشکل مواجه و مقابله با حملات امنیتی مواجه نیستند، بلکه هکرها و نفوذگران از زمان شروع به کار شبکه‌ها این سیستم‌ها را هدف قرار داده‌اند؛ زیرا نفوذ به شبکه یک سازمان و خدشه کردن امنیت آن، تغییر سیاست‌گذاری‌ها و اطلاعات مهم سازمانی را امکان‌پذیر می‌کند. با نفوذ به شبکه سازمان، نفوذگر می‌تواند روی تمام ترافیکی که در این بستر رد و بدل می‌شود نظارت داشته باشد، باج افزارهای مختلف را به سیستم تحمیل کند یا اینکه با دست‌کاری داده‌ها روند عملکرد طبیعی سازمان را مختل کند.

برای اینکه از این مشکلات سازمانتان را در امان نگه دارید، نیاز به تجهیزات امنیتی مناسب دارید. محصولات فورتی گیت کمپانی سرشناس فورتی نت، امکان تامین امنیت ترافیک ورودی و خروجی شبکه را برایتان فراهم می‌کنند. این محصولات پیاده‌سازی سیاست امنیتی را فارغ از میزان پیچیدگی و گستردگی شبکه برای مدیران امان‌پذیر می‌کنند. مدیران سازمان‌هایی که در فکر تامین امنیت بهینه سازمانشان هستند، می‌توانند با کمک این محصولات به هدفشان دست پیدا کنند.

شناسایی سریع آسیب‌پذیری‌ها با کمک پویشگر Nessus

یک لحظه غفلت در پویش آسیب‌پذیری‌های جدید می‌تواند فرصتی برای نفوذگران فراهم کند تا به شبکه نفوذ کرده و اعمال مخربشان را انجام دهند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود سازمان‌ها یک پویشگر مناسب برای پویش لحظه‌ای آسیب‌پذیری‌ها تهیه کنند. پویشگر آسیب‌پذیری Nessus یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این کار است. این پویشگر رتبه اول در پوشش دهی مناسب آسیب‌پذیری‌ها را دارد. همچنین وجود رتبه اول در دقت و اعتماد دیگران به این پویشگر نیز سازمان‌ها را برای تهیه این محصول آسوده‌خاطر می‌کند. این ابزار کارآمد دارای سیستم گزارش دهی پیشرفته با قابلیت سفارشی‌سازی، الگوها و سیاست‌های از پیش پیکره‌بندی شده، نمایش گروهی آسیب‌پذیری‌ها، نمایش نتایج به‌صورت زنده و قابلیت نصب روی پلتفرم‌های شناخته‌شده را دارد.

کشف آسیب‌پذیری‌ها با کمترین دخالت مدیر شبکه توسط Languard  GFI

راهکار کلیدی حفظ امنیت سازمان در پویش آسیب‌پذیرهای متوجه آن نهفته است؛ زیرا درصورتی‌که نقاط آسیب‌پذیر سازمان در اسرع وقت کشف و اصلاح نشوند، شبکه و درنهایت سازمان با مشکلات و صدمات جدی و جبران‌ناپذیری مواجه خواهد شد. نرم افزار Languard  GFI با وجود پایش شبکه و کشف نقاط آسیب‌پذیری بدون دخالت مدیر شبکه، مدیریت آسیب‌پذیری‌ها، مدیریت وصله‌ها و ارزیابی آسیب‌پذیری‌ها را انجام می‌دهد. این محصول قابلیت تشخیص بیش از ۶۰ هزار آسیب‌پذیری در سطح سیستم‌عامل، سرویس‌های شبکه و برنامه‌های کاربردی را دارد. این نرم افزار تحلیل تمام شبکه را به‌صورت جامع انجام می‌دهد و تمام نرم‌افزارهای شبکه، درگاه‌های باز، کاربران و گروه‌های بلااستفاده و گذرواژه‌های ضعیف را شناسایی می‌کند.

همچنین این نرم افزار دریافت گزارش‌های متنوع ازجمله گزارش‌های مدیریتی و فنی را نیز امکان‌پذیر می‌کند. با وجود این ویژگی‌ها، نرم افزار Languard  GFI می‌تواند یک مشاور امنیتی حرفه‌ای برای سازمان‌ها باشد.