اخبار داخلی آرمان داده پویان

گزارش‌های امنیتی

خانه آگاهی‌رسانی امنیتی گزارش‌های امنیتی گزارش امنیت ابرISC)²) (قسمت دوم)
۳۰ شهریور ۱۳۹۸
تعداد بازدید: 985

گزارش امنیت ابر ISC)²)


۲۰۱۹ (قسمت دوم)

سازمان‌ها امروزه به دلایل متعددی به دنبال استفاده از رایانش ابری رفته‌اند و بهره‌وری، قابلیت گسترش پذیری و سرعت بالاتری را با هزینه کمتری نسبت به راهکارهای سنتی تجربه کرده‌اند. اما نگرانی اصلی میزان امنیت و قابلیت اطمینان در این محیط جدید است. در همین راستا آرمان داده پویان خلاصه‌ای از گزارش امنیت ابر ۲۰۱۹، که توسط ۴۰۰٫۰۰۰ عضو کمیته امنیت و با حمایت و پشتیبانی ISC)²) تهیه شده است را به فارسی و در دو قسمت برای مخاطبین خود تهیه کرده است. در این گزارش نتایج تحقیقات در ارتباط با نحوه پاسخگویی سازمان‌ها به تهدیدات امنیتی در محیط‍‌های ابر آورده شده است. هدف ISC)²) از تهیه این گزارش علاوه بر اطلاع رسانی، کمک به سازمان‌ها برای ارتقا امینت در محیط ابر بوده است.

رایانش ابری مانند هر فناوری دیگری علاوه بر مزایای متعدد که در اختیار کاربرانش می‌گذارد با موانعی نیز روبرو می‌باشد.

مزایای استفاده از
رایانش ابری برای سازمان‌ها


Cloud benefits

موانع به کارگیری ابر


مطابق با تحقیق انجام شده اکثر سازمان‌ها با کمبود نیروی متخصص امنیت که صلاحیت کافی را داشته باشد مواجه بوده‌اند، همچنین این سازمان‌ها با مشکل کمبود آگاهی امنیتی در بین کارکنان خود نیز درگیر هستند، همانطور که در نمودار پایین مشاهده می‌کنید ۶۱ درصد از این سازمان‌ها موافق آموزش‌های امنیت و کسب مدارک مرتبط از سوی کارکنانشان می‌باشند. همچنین در تصویر روبریش حوزه‌های مختلف امنیت را بر حسب اهمیت مطابق با نظر شرکت‌کنندگان آورده‌ایم.

آموزش‌های فنی و گواهینامه‌ها


ُSecurity Training

تمرکز آموزش‌های فنی بایستی بر روی چه مواردی باشد؟


بر طبق آماری که از سازمان‌هایی که از رایانش ابری استفاده می‌کنند جمع آوری شده است، مهارت‌های امنیتی مرتبط ابر به ترتیب اهمیت بر طبق نظر شرکت‌کنندگان فهرست شده است، در نمودار بعدی مشاغل این شرکت‌کنندگان، دپارتمان‌هایی که در آن فعالیت دارند و اندازه سازمان‌هایشان نمایش داده شده است.

مهم ترین مهارت‌هایی که تیم امنیت ابر باید دارا باشد


متدولوژی‌ها


آرمان داده پویان ارائه دهنده راهکارهای نوین امنیتی

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید