اخبار داخلی آرمان داده پویان

آموزش

خانه آموزش محصولات امنیتیجلوگیری از ورود معدن کاوان ارز دیجیتال (قسمت اول)
تعداد بازدید: 2114

آنتی ویروس کسپرسکی راهکاری موثر برای جلوگیری از ورود معدن کاوان ارز دیجیتال


قسمت اول

حمل پول نقل دیگر معنای خود را از دست داده است و اغلب پرداخت ها و خریدها به صورت آنلاین و از طریق سامانه‌های هوشمند پرداخت و یا نرم افزارهای مختلف روی دستگاه های همراه صورت می‌گیرد. به طور کلی یک سیستم پرداختی جدید با نام ارزهای دیجیتالی رمز نگاری شده درحال شکل‌گیری و توسعه می‌باشد. در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ نوع  پلتفرم ارز دیجیتال رمزنگاری شده در دنیا وجود دارد و هر روز نیز در حال افزایش می‌باشند که بیت کوین را می‌توان، معروف‌ترین آن دانست. اغلب مردم با این پلتفرم‌ها آشنا هستند اما درک درستی از چگونگی عملکرد آن‌ها ندارند. Cryptocurrency معمولا با استفاده از فناوری Block Chain طراحی می‌شود. این فناوری نشان می‌دهد که معاملات در چه زمانی تایید و مهر وامضا شده‌اند. این فرآیند یک چرخه نسبتا پیچیده دارد که نتیجه آن یک پایگاه داده رمزنگاری شده دیجیتال می‌باشد که دسترسی مهاجمان به آن نسبتا دشوار خواهد بود.

Kaspersky-cryptocurrency

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال به فرایندی اطلاق می‌شود که در آن تراکنش ارز دیجیتال تایید می شود و به بلاکچین افزوده می شود. با انجام ماینینگ کوین های جدید تولید می شوند و به موجودی در گردش آن ارز دیجیتال خاص اضافه می شود. استخراج ارزهای دیجیتال همچنین باعث می شود ارزهای دیجیتال به عنوان شبکه غیرمتمرکز و بدون نیاز به نهاد مرکزی شخص ثالث کار کنند. یعنی ارزهای دیجیتال بدون نیاز به سیستم متمرکز یا واسطه هایی نظیر بانک مرکزی یا دولت ایجاد می شوند و آنها هیچ دخالتی در فرایند ماینینگ یا تولید کوین ندارند. همچنین به لطف ماینینگ است که شبکه بلاکچین به تولید بلاک خود ادامه می دهد و دایر می‌ماند.

ماینینگ در حال حاضر بخشی جدا نشدنی از دنیای ارزهای رمزنگاری شده است. هر فردی می‌تواند با فراهم کردن شرایط مربوط به ماینینگ یک ماینر شود و در ازای ارائه خدمات به شبکه پاداش دریافت کند. این پاداش در قالب ارز دیجیتالی شبکه مورد نظر می‌باشد.

جلوگیری از Miner  بواسطه کسپرسکی

با توجه به فراگیر شدن Miner ها در مجموعه‌های مختلف لازم است تا پیشگیری ها و اقدامات لازم، جهت جلوگیری از ورود آنها به شبکه و همچنین در مرحله بعدی جلوگیری از ورود کاربران به سایت ها و سامانه های Cryptocurrency  بواسطه نرم افزار کسپرسکی انجام شود. در ادامه راه‌های مختلف مقابله با موارد ذکر شده را توضیح خواهیم داد.

ویژگی های مورد نیاز

جهت جلوگیری از ورود Minerها

به صورت پیش فرض نرم افزار کسپرسکی، اقدامات لازم جهت مقابله با این دسته بدافزارها را بلافاصله پس از نصب انجام خواهد داد و این مورد جزو پیش فرض های فعال روی آنتی ویروس کسپرسکی می‌باشد. با توجه به اطلاعات موجود در پیوند‌های زیر، دو مورد از Minerهای شناخته شده در پیوند زیر موجود می‌باشد که پیش از این توسط آنتی ویروس کسپرسکی تشخیص داده شده است و تمامی موارد از این قبیل که در دسته‌بندی حملات تحت شبکه قرار می‌گیرند توسط نرم افزار کسپرسکی تشخیص داده می‌شود.

https://threats.kaspersky.com/en/threat/Trojan.Script.Miner/

https://threats.kaspersky.com/en/threat/Trojan.Multi.Miner/

در ادامه اقداماتی که می‌بایست کاربران شبکه از آن اطلاع داشته باشند و پیش از نصب آنتی ویروس کسپرسکی و امن سازی سیستم عامل بواسطه آن، توسط مدیران و کاربران شبکه رعایت گردد توضیح داده شده است.

عدم نصب نرم افزارهای خطرناک

عدم نصب نرم افزارهای خطرناک که اغلب آنها به صورت عمومی قابل دانلود و یا فروش هستند که می‌تواند به داده های کاربر آسیب برساند. این نرم افزارها می‌توانند داده های شما رو حذف ، مسدود، اصلاح و یا کپی نمایند و یا حتی عملکرد سیستم عامل را مختل نمایند. نمونه‌هایی ازاین نرم افزارها:

  • نرم افزارهای کنترل از راه دور (Team Viewer )
  • IRC Client
  • نرم افزارهای تماسی (Dialer)
  • نرم افزارهای دانلود (Internet Download Manager)
  • نرم افزارهای پویش فعالیت‌های کاربران
  • نرم افزارهای مدیریت رمز عبور (Password Managers)
  • سرویس های اینترنتی (FTP,Web,…)

مسدود سازی سامانه های

Cryptocurrency و Miner

با توجه به توضیحات ارائه شده لازم است پیش از اینکه کاربران بخواهند ارتباطی با این سامانه ها در مجموعه برقرار نمایند اقدامات لازم مبنی بر مسدود سازی آنها بواسطه نرم افزار کسپرسکی با استفاده از قابلیت Web Control  صورت گیرد. پایگاه داده‌ای از این سامانه ها در نرم افزار کسپرسکی موجود است که همه روزه در حال بروزرسانی می‌باشد، آدرس وب سایت های این سامانه ها در این پایگاه داده قرار داده شده است و تنها می‌بایست به واسطه تنظیماتی که در ادامه خواهیم گفت آن را فعال نموده و ارتباط کاربران با این وبسایت ها و سامانه ها را مسدود سازیم .

آرمان داده پویان نمایندگی رسمی کسپرسکی در ایران

با ما تماس بگیرید


تازه ترین ها