اخبار داخلی آرمان داده پویان

مقالات

شکار تهدیدات (کسپرسکی)

۱۱ دی ۱۳۹۷

شکار تهدیدات

کسپرسکی

در بخش اول از این مطلب شما را با سرویس‌های امنیتی کسپرسکی آشنا کردیم. گفتیم این سرویس‌ از اجزای مختلفی تشکیل شده است و تشخیص هوشمند تهدیدات را در بخش قبل توضیح دادیم. در این قسمت سعی داریم بخش دیگری از این سرویس را معرفی نموده و اجزای آن را شرح دهیم. متخصصان امنیت در سراسر دنیا در حال کار بر روی راهکارهای امنیتی هستند تا بتواند در برابر تهدیداتی که هر روز در حال پیشرفته‌تر شدن هستند، تجارت‌ها را محافظت نمایند. اما بسیاری از این راهکارها، حوادث را شناسایی کرده و به تیم امنیت هشدار ارسال می‌نمایند. در نتیجه بعد از حادثه، تیم امنیتی متوجه شده و اقدامات بعدی را انجام می‌دهد. جالب است بدانید، حجم زیادی از حملات امنیتی اصلا شناسایی نمی‌شوند. در نتیجه سازمان‌ها، توهمی از امنیت در مجموعه خود به دست می‌آورند. این موضوع بسیار خطرناک است. کسپرسکی راهکار تعقیب و شکار تهدیداتی که هنوز شناسایی نشده‌اند اما هنوز در زیرساخت مجموعه فعال هستند را پیشنهاد می‌نماید. راهکار تعقیب و شکار تهدیدات شناسایی نشده، حاصل تلاش و زحمات محققان و متخصصان کارآزموده آزمایشگاه کسپرسکی می‌باشد.

محافظت کسپرسکی

کسپرسکی با ارائه راهکارهای امنیت نقاط پایانی (Kaspersky Endpoint Security) و پلتفرم ضد حملات هدفمند کاتا (Anti Targeted Attack Platform) یک سرویس امنیتی قابل مدیریت را به مشتریانش ارائه می‌دهد. کاتا با استفاده از روش‌های پیشرفته اقدام به تشخیص و پیشگیری از حملات هدفمند در سازمان شما می‌نماید. استفاده از این سرویس بدین معناست که یک پایش ۲۴ ساعته در هفت روز هفته از سمت آزمایشگاه کسپرسکی را خواهید داشت. در صورت مشاهده کوچکترین رفتار مشکوک و یا تهدید امنیتی شناخته شده و یا ناشناس تشخیص بلادرنگ صورت می‌پذیرد.

ویژگی‌ها

پایش ۲۴ ساعته تیم کسپرسکی با بهره‌گیری از متخصصان زبده امنیت و همچنین استفاده از تشخیص هوشمند سطح پیشرفته‌ای از محافظت را در برابر حملات هدفمند برای سازمان شما به ارمغان می‌آورد.

استفاده از این سرویس بدین معناست که یک پایش ۲۴ ساعته در هفت روزه هفته از سمت آزمایشگاه کسپرسکی را خواهید داشت. در صورت مشاهده کوچکترین رفتار مشکوک و یا تهدید امنیتی شناخته شده و یا ناشناس تشخیص بلادرنگ از طریق این راهکار صورت می‌پذیرد.

بروزرسانی پایگاه داده ضد ویروس کسپرسکی به صورت خودکار انجام می‌شود در نتیجه می‌توانید از امنیت شبکه خود در برابرا تهدیدات شناخته شده اطمینان خاطر داشته باشید.

راهکار امنیتی کسپرسکی ابزارها و فناوری‌هایی که توسط بردار‌های تهدید بر ضد سازمان شما مورد استفاده قرار گرفته‌اند را تحلیل می‌نماید.

کسپرسکی تمامی فناوری‌ها و سرویس‌هایی که برای ایجاد یک چرخه کامل برای مقابله با حملات هدفمند دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد: آماده‌سازی، تشخیص، بازرسی، تحلیل داده، محافظت خودکار.

کشف حملات هدفمند

پلتفرم ضد حملات هدفمند کاتا کسپرسکی به شما می‌گوید که آیا در حال حاضر به شما حمله شده است یا خیر و توسط چه کسی. همچنین کاتا به شما می‌گوید این حمله به چه صورتی سیستم‌های شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آیا شما می‌توانید در این راستا کاری انجام دهید و به چه صورتی می‌توانید از این حملات جلوگیری نمایید.

این سرویس چگونه کار می‌کند؟

متخصصان آزمایشگاه کسپرسکی رخدادهای امنیتی موجود در سازمان شما، تهدیدات پیشرفته و فعالیت‌های مشکوک و مخرب را شناسایی کرده و به شما در شناسایی و برنامه‌ریزی راهکارهای موثر برای رویارویی و مقابله با این حملات و تهدیدات یاری می‌رساند. آزمایشگاه کسپرسکی با استفاده از روش‌های زیر این کار را امکان‌پذیر می‌کند.

  • تحلیل هوشمند تهدیدات
  • پویش عمیق داده‌ها و زیرساخت IT سازمان شما
  • تحلیل ترافیکی که از سازمان شما خارج می‌شود برای یافتن هر گونه فعالیت مشکوک
  • کشف منابع احتمالی حملات و سیستم‌هایی که احتمال آلوده شدنشان وجود دارد.

نتایج

کسپرسکی به شما این نتایج را تحویل خواهد داد:

  • کسپرسکی به شما می‌گوید آیا سازمان شما مورد حمله قرار گرفته است و یا نشانه‌هایی از این که حمله‌ای در راه است مشاهده می‌شود یا خیر.
  • تحلیل میزان هوشمندی‌ای که در تهدیدات جمع‌آوری شده و IOC‌ها وجود دارد.
  • همچنین توضیحات مربوط به منابع حملات احتمالی و اجزایی که در شبکه ممکن است مورد حمله قرار گیرند

آرمان داده پویان نماینده برتر کسپرسکی در ارائه راهکارهای Enterprise

آرمان داده پویان ارائه‌دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای راهکارهای امنیتی Enterprise در ایران

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

تعداد بازدید: 1583


تازه ترین ها