راهکار امنیتی کسپرسکی برای صنایع و تجارت‌ها

در سال‌های اخیر حملات امنیتی بر ضد محیط‌های صنعتی افزایش چشمگیری داشته است. در سه سال اخیر، تهدیدات و خطرات بر ضد زنجیره‌ی تامین (زنجیره‌ای که محصولات را از تولید کننده به دست مصرف کننده می‌رساند) و همچنین ایجاد وقفه در عملکرد تجارت‌ها و صنایع در رتبه نخست تهدیدات تجاری در سطح جهانی قرار دارد. حوادث امنیتی بزرگترین خطر برای یک تجارت به حساب می‌آیند. به خصوص در ارتباط با زیرساخت‌های حیاتی و تجارت‌های صنعتی. زمانی که از امنیت صنعتی صحبت می‌کنیم بایستی در نظر داشته باشیم هر حادثه و حمله سایبری اثراتی فراتر از موارد تجاری داشته و آبروی یک صنعت و یا تجارت  است که با این خطرات دچار آسیب‌های شدید و غیر قابل جبران می‌گردد. کسپرسکی معتقد است هر زیرساخت حیاتی نیاز به حداکثر سطح محافظت در برابر بازه وسیع تهدیدات که امروزه با آن روبرو هستیم، دارد. محققان کسپرسکی می‌گویند برای تامین سطح بالایی از امنیت در زیرساخت‌های صنعتی همواره نیاز به یک راهکار جامع می‌باشد که در عین حفظ دسترس پذیری روندهای تجاری، عملیات مخربی که چه به صورت تصادفی و چه عمدا سعی بر متوقف کردن سرویس‌های حیاتی را دارند، را شناسایی و از فعالیت آن‌ها جلوگیری نماید. در این راستا کسپرسکی اقدام به ارائه راهکار صنعتی خود نموده است. راهکار صنعتی کسپرسکی، حاصل بیش از یک دهه تجربه تجربه در ارتباط با کشف و تحلیل پیچیده‌ترین تهدیدات امنیتی صنعتی می‌باشد. کسپرسکی علاوه بر درک عمیقی که از آسیب‌پذیری‌های سیستم‌های صنعتی در طول این سال‌ها به دست آورده است همکاری تنگاتنگی با آژانس‌های صنعتی، دولتی، کنسرسیوم اینترنت صنعتی، اینترپل و بسیاری از فعالان حوزه ICS دارد. تمامی این موارد باعث شده است تا کسپرسکی به جایگاه رهبری در تعیین نیازمندی‌های امنیتی حوزه صنعتی دست یابد.

راهکار امنیتی کسپرسکی برای صنایع و تجارت‌ها از دو بخش تشکیل می‌گردد. یک دسته محصولات و دست دیگری سرویس‌ها می‌باشد.

سرویس‌ها

  • سرویس‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی
  • سرویس‌های تخصصی

محصولات

  • محافظت از نقاط پایانی: KICS برای گره‌ها
  • تشخیص ناهنجاری و رخنه: KICS  برای شبکه‌ها
  • مدیریت مرکزی امنیت: مرکز امنیت کسپرسکی

سرویس‌های تخصصی کسپرسکی

KICS برای گره‌ها

زمانی که صحبت از امنیت می‌کنیم، به هیچ وجه نمی‌توان از امنیت نقاط پایانی چشم پوشی کرد. این گره‌ها می‌توانند سرورها، رایانه‌ها و ایستگاه‌های کاری باشند. عموما در صنعت این ایستگاه‎های کاری مطابق بر مبنای یک معماری استاندارد نیستند. محققان کسپرسکی می‌گویند در هر ماه از هر پنج رایانه استفاده شده در صنعت یکی از آن‌ها مورد تهاجم بدافزارها قرار می‌گیرد که خود آماری نگران‌کننده است. از این رو کسپرسکی با دانش عمیقی که در زمینه کشف و تحلیل پیچیده‌ترین تهدیدات امنیتی صنعتی دارد اقدام به ارائه محصول KICS برای نقاط پایانی نموده است. KICS که مخفف Kaspersky Industrial CyberSecurity  می‌باشد شامل سرویس‌ها و محصولات مختلفی است که یکی از آن‌ها برای گره‌ها(Nodes)  می‌باشد.

تشخیص ناهنجاری و رخنه

KICS  برای شبکه‌ها

این محصول برای تشخیص خطا، رخنه و حملات در شبکه‌های صنعتی طراحی شده است. KICS علاوه بر پایش شبکه صنعتی از بازررسی عمیق بسته‌ها نیز بهره می‌رد. KICS این اعمال را بر روی یک کپی از ترافیک شبکه انجام داده و به همین دلیل باعث کندی شبکه نمی‌گردد و بر روی روندهای تجاری تاثیری ندارد. KICS توانایی تشخیص ارتباطات جدید از جمله ارتباطات راه دور را دارد. با بررسی این ارتباطات بین گره‌های موجود در شبکه، ماژول تشیخیص نفوذ این محصول، موفق به تشخیص موفق حملات خواهد شد. قابلیت بازررسی عمیق بسته‌ها این امکان را فراهم می‌کند تا عدم وجود پارامترهای غیر مجاز نیز مشخص گردد. پس اگر مهاجمی وارد شبکه شده باشد و قصد ارسال اطلاعات به سرور C2 را داشته باشد از این طریق شناسایی می‌گردد.

KICS مجهز به قابلیت یادگیری ماشین بوده و از این رو رفتار طبیعی شبکه را فرا می‌گیرد. با یادگیری رفتار طبیعی شبکه، این محصول قادر به تشخیص کوچکترین ناهنجاری در شبکه می‌باشد. KICS یک محصول صنعتی است و به همین دلیل پشتیبانی از انواع سیستم‌های خودکارسازی صنعتی در این محصول گنجانده شده است. همچنین این محصول از انواع پروتکل‌های صنعتی پشتیبانی می‌نماید. KICS مناسب برای صنایع مختلف از جمله نیروگاه‌ها و صنایع نفت و گاز می‌باشد. KICS قابلیت گسترش داشته و هیچ‌گونه نگرانی در ارتباط با بار شبکه و تعداد بخش‌ها وجود نخواهد داشت.

مرکز امنیت کسپرسکی

مرکز امنیت کسپرسکی موفق به ساده‌سازی مدیریت سیستم‌های امنیت و IT گشته است. این محصول کاملا قابل گسترش بوده و جوابگوی نیازهای رو به گسترش تجارت‌ها می‌باشد و تمامی وظایف مدیرتی را به صورت مجزا و از طریق تنها یک کنسول مرکزی ارائه می‌دهد. مرکز امنیت کسپرسکی با ارائه بالاترین بازدهی، مدیریت مرکزی و نصب و راه‌ اندازی بسیار آسان کار مدیریت امنیت شبکه را بسیار آسان نموده است. فرقی نمی‌کند که در شبکه شما تنها ده ایستگاه کاری وجود دارد یا هزار عدد، ساختار شما مرکزی است یا پراکنده و پخش، در هر صورت نصب، پیکربندی و مدیریت امنیت با استفاده از مرکز امنیت کسپرسکی راحت و بدون مشکل خواهد بود.

آرمان داده پویان نماینده برتر کسپرسکی در ارائه راهکارهای Enterprise

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید