اخبار امنیت

خانه اخبار امنیت تامین لایسنس رایگان محصولات B2B کسپرسکی برای مراکز بهداشتی و درمانی

۸ فروردین ۱۳۹۹

تامین لایسنس رایگان محصولات B2B کسپرسکی برای مراکز بهداشتی و درمانی

شرکت کسپرسکی در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود برای مقابله با بحران کرونا(COVID-19)  به تازگی اعلام کرده است محصولات سری Endpoint خود را به صورت رایگان در اختیار مراکز بهداشتی و درمانی در سراسر دنیا قرار خواهد داد. این اقدام در کشور عزیزمان ایران با همکاری نمایندگان رسمی کسپرسکی همچون آرمان داده پویان انجام خواهد شد و محصولات زیر با لایسنس ۶ ماهه رایگان در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی قرار خواهد گرفت:

  • Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus
  • Kaspersky Security for Microsoft Office 365
  • Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced
  • Kaspersky Hybrid Cloud Security

به عقیده کسپرسکی استمرار فعالیت مراکز بهداشتی و درمانی و حفاظت از داده‌های آنان خصوصاً در شرایط فعلی که ناگزیر به استفاده از حداکثر توان پرسنل خود برای کمک به بیماران هستند از اهمیت بالایی برخوردار است. به علاوه حصول اطمینان از پایداری تجهیزات پزشکی و در دسترس بودن اطلاعات برای کادر درمانی، در عین حال حفاظت از حریم خصوصی اطلاعات بیماران بسیار حائز اهمیت است. در این شرایط، کسپرسکی برای حمایت از مراکز بهداشتی و درمانی در مواجهه با حملات سایبری، محصولات خود را به صورت رایگان عرضه می‌کند.

به نقل از Evgeniya Naumova نائب رئیس شبکه فروش جهانی کسپرسکی، «مراکز بهداشتی و درمانی در حال حاضر برای نجات جان بیماران تحت فشار بسیار زیادی هستند. این مسئولیت مهم بر دوش پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمانی بوده و از این رو نیاز به حمایت همه جانبه دارند. ما بر این عقیده‌ایم که این وظیفه ماست که از جامعه پزشکی حمایت کنیم.»

علاوه بر این‌ها، کسپرسکی به تمام مؤسسات و مراکز درمانی توصیه می‌کند که در اسرع وقت اقدامات امنیتی زیر را در دستور کار قرار دهند:

  • فراهم‌سازی آموزش‌های مقدماتی امنیت برای مدیران و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی. این آموزش‌ها می‌بایست شامل ابتدایی‌ترین مباحث امنیتی از جمله نحوه کار با حساب‌های کاربری، کلمات عبور، ایمیل‌ها، دستگاه‌های USB، رایانه‌ها و اصول وب‌گردی امن باشد. لازم است که آگاهی کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی نسبت به تهدیدات سایبریِ زیرساخت‌ها و تجهیزات فناوری اطلاعات افزایش یابد.
  • هم‌اکنون زمان مناسبی برای ارزیابی راهکارهای امنیتی مورد استفاده در سازمان از لحاظ به‌روز بودن، پیکربندی صحیح و پوشش حداکثری پرسنل می‌باشد. استفاده از فایروال در برابر تهدیدات ناشی از اینترنت و همچنین اتخاذ راهکار امنیتی مناسب برای مقابله با حملات باج‌افزاری نیز توصیه می‌گردد.
  • از کارکرد صحیح و به‌روز بودن تمام تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه‌های تنفس اطمینان حاصل کنید. همچنین در صورت افزایش ناگهانی تعداد این تجهیزات، ضروری است که تمهیدات لازم برای نصب و راه‌اندازی آن‌ها در کمترین زمان ممکن پیش‌بینی گردد.
  • در موارد ضروری، مراکز بهداشتی و درمانی معمولاٌ اقدام به استخدام نیروهای جدید می‌کنند. این به معنی افزایش تعداد ایستگاه‌های کاری و در پی آن، کاهش نظارت و کنترل حوزه IT بر تجهیزات و رایانه‌ها می‌باشد. بنابراین توجه ویژه بر این موارد و آماده‌سازی پروتکل‌ها و خط‌مشی‌های امنیتی مناسب برای مواجهه با این شرایط ضروری است.
  • لازم است که در راهکارهای امنیتی مورد استفاده، برای افزایش احتمالی تجهیزات، لایسنس به تعداد کافی پیش‌بینی گردد.

 

آرمان داده پویان نمایندگی رسمی کسپرسکی در ایران

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید

تعداد بازدید: 719